ARCHIV AKTUALIT
2008

2006   2007


        (6.2.)  Dnešním dnem jsme se přestěhovali na novou doménu. Současné stránky již nebudou nadále aktualizovány. Díky novému webhostingu jsme získali více prostoru pro další rozšiřování stránek, možnosti zpřístupnění mnoha zajímavých dokumentů a čtení o bohaté historii českého hornictví.


        (24.1.)  Při výstavbě dálnice v západních Čechách byl náhodou odkryt zavalený a zaminovaný portál štoly, kterou zbudovali nacisté těsně před koncem 2. světové války. Chcete-li vědět, co všechno se uvnitř nachází a máte-li zájem zúčastnit se prolongace štoly, tak urychleně navštivte nejbližší trafiku a zakupte poslední číslo časopisu ABC u kterého najdete přiloženou PC hru "NiBiRu" za lidových 37 Kč.

        (2.1.)  Poslední den roku byl osudným pro 19 horníků, které zabila exploze v uhelném dole Sun-fa v provincii Chej-lung-ťiang v severovýchodní části Číny. Soukromý důl pokračoval v těžbě i přesto, že mu byla pozastavena platnost licence. Majitele dolu policie zatkla. Ročně zahyne v čínských dolech podle úředních údajů kolem pěti tisíc lidí, loni jich bylo 4700. Nezávislé odhady však uvádějí dvojnásobná čísla. Čínské úřady po sérii tragických neštěstí nařídily na podzim prověřit bezpečnostní opatření, neboť v zimě přibývá neštěstí kvůli většímu zájmu o uhlí.

       Zdař Bůh!
logo

CZECH MINING CLUB
2008
TOPlist